
High-quality rear light with brake light suitable for your Peugeot 103, 104, 105 and GL 10 moped / moped or for universal use.
Note: No bulbs are included in the scope of delivery.
You can find more rear lights and matching bulbs in the accessories section.
Quality product from the Portuguese manufacturer SIM.
| Manufacturer | SIM |
| Material | Plastic |
| Bulb holder | BA15s, BA9s |
| Color | red, black |
| Tension | 6 V, 12 V |
| Width | 65 mm |
| Height | 105 mm |
| Battery operated | No |
| Mounting type | Nuts |
| Brake light | Yes |
| Reflectors | Yes |
| Number of fixing points | 2 pcs |
| Test mark | CE mark |
| Depth | 65 mm |
| Universal |
| Peugeot |
Accessories & related products
Explore categories from Electrics & light
Moped fans also bought
Starter cable Ø 1.5 mm x 160 cm | Puch Maxi
Ø Stranded wire: 1.5 mm · Cable length: 1600 mm · Ø nipple: 8 mm · Nipple length: 12 mm · Number of components: 1 pcs · Manufacturer: Made in Germany · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Nipple shape: Barrel (transverse) · Area of application: Standard
EUR 2.95
Magura cable clamp Ø 7 x 9 mm
Surface: galvanized (blue) · Manufacturer: Magura · Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Material: Steel · Number of components: 1 pcs · Thread type: M4x0.7 (standard thread) · Ø outside: 7 mm · Ø Cable bushing: 2.5 mm · Total length: 9 mm · Total length: 14.5 mm · Screw head: Countersunk head · Screw head: Hexagon · Thread length: 6 mm · Drive: External hexagon · Drive: Slot · Width across flats: 6 mm · Area of application: Standard
EUR 3.05
Dell'Orto transition ring PHBG (M32 / 35 mm)
Manufacturer: Dell'Orto · Material: Plastic · Component group Carburetor: Adjusting screws, float, etc. · Color: black · Carburetor type: PHBG · Ø outside: 35 mm · Ø outside: 37 mm · Total length: 12 mm · Thread type: MF32x1.25 (fine pitch thread)
EUR 16.60





