
M3 toothed lock washer 3.3x5.8x1.1 externally toothed made of steel for universal use, including on your moped, moped and small motorcycle.
Screw locks should only be used once, as they are for your safety.
Price per piece.
| Thickness | 1.1 mm |
| Material | Steel |
| Surface | blank / oiled |
| Nominal diameter (thread) | 3 mm |
| Thread size | M3 |
| Ø inside | 3.3 mm |
| Ø outside | 5.8 mm |
| Piaggio OEM number | 12554 |
Moped fans also bought
EFFE Condenser with cable | Piaggio Ciao, SI, Bravo, Boxer
Manufacturer: EFFE · Ø mounting hole: 4.4 mm · Capacity: 0.26 µF · Mounting type: Tab for screwing · Connection type: Cable for screwing · Height: 26 mm · Total height: 31 mm · Ø outside: 18 mm · Area of application: Original · Area of application: Standard · Piaggio OEM number: 102939
EUR 14.70
Screw M3x8 cylinder head galvanized
Area of application: Standard · Material: Steel · Color: silver · Surface: galvanized (blue) · Total length: 9.7 mm · Drive: Slot · Screw head: Cylinder head · Ø External head: 5.5 mm · Thread type: M3x0.5 (standard thread) · Thread length: 8 mm · Strength class: 4.8 · Piaggio OEM number: P.838 · Piaggio OEM number: 00838
EUR 1.10


