
Indicator relay «Ultimate» suitable for your moped, moped, Vespa scooter or other vehicle with standard or LED or LED running light indicators and 12V DC on-board electronics.
The clock frequency of the direction indicator transmitter can be adjusted via the built-in rotary control and is therefore ready for use without any additional components or other bells and whistles.
Alternative switching relays and blinker bulbs can be found in the accessories section.
Quality product from the manufacturer Naraku.
| Number of connections | 2 pcs |
| Manufacturer | Naraku |
| Tension | 12 V |
| Width | 35.2 mm |
| Height | 26.6 mm |
| Total length | 45.7 mm, 34.6 mm |
| Number of fixing points | 1 pcs |
| Mounting type | Plug connection clamped |
Accessories & related products
Explore categories from Headlights & indicators
Moped fans also bought
Magura gas cable clamp / deco cable clamp Ø 5 x 6 mm
Manufacturer: Magura · Number of components: 2 pcs · Material: Brass · Material: Steel · Surface: nickel-plated · Ø Cable bushing: 1.6 mm · Screw head: Lens head · Drive: Slot · Total length: 6 mm · Ø outside: 5 mm · Thread type: M4x0.7 (standard thread) · Thread length: 4 mm
EUR 2.45
Magura adjusting screw brake short
Manufacturer: Magura · Material: Brass · Surface: nickel-plated · Thread type: MF6x0.75 (fine pitch thread) · Thread length: 15 mm · Total length: 31 mm · Total length: 40 mm · Ø External head: 9.15 mm · Shank length: 6.9 mm · Ø shaft: 6.1 mm · Drive: Knurled screw · Color: silver
EUR 4.20
Bumm mirror round Inox
Color: Chrome · Manufacturer: Bumm · Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Material: Steel · Test mark: none · Surface: chrome-plated · Clamping diameter: 22 mm · Ø mirror surface: 107 mm · Ø mirror rod: 8 mm · Mirror rod length: 300 mm · Thread size: M8 · Thread type: M8x1.25 (standard thread) · Total length: 360 mm
EUR 34.30




