
M6 x 30 mm hexagon socket head cap screw / hexagon socket machine screw without shank made of stainless steel for universal use, including on your moped, moped and small motorcycle.
Price per piece
| Drive | Hexagon socket |
| Ø External head | 10 mm |
| Screw head | Cylinder head |
| Width across flats | 5 mm |
| Material | Chrome steel (colloquially known as stainless steel) |
| Surface | stainless |
| Number of components | 1 pcs |
| Total length | 36 mm |
| Thread type | M6x1 (standard thread) |
| Shank | No |
| Strength class | A2-70 |
| Thread length | 30 mm |
Explore categories from Screws & fastener sets
Moped fans also bought
BERU spark plug connector / 1 kΩ interference suppressed
Manufacturer: BERU · Material: Sheet metal (steel) · Color: silver · Spark plug socket: M4 · Cable available: No · Suppressed: Yes · Resistance: 1000 Ω · Subcategory: Spark plug connector · Ø cable: 5 mm · Ø cable: 7 mm · Pony OEM number: A2099 · Sachs OEM no.: 0265 100 00
EUR 10.80
swiing® revival oil filler plug with sealing ring | Puch E50
Drive: Slot · Total length: 14.6 mm · Manufacturer: swiing® revival parts · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Number of components: 2 pcs · Screw head: Lens head · Thread type: M10x1.5 (standard thread) · Ø External head: 14 mm · Thread length: 6 mm · Puch OEM number: 364.1.10.660.1
EUR 4.30
Gas cable Ø 1.25 mm x 220 cm (cylindrical nipple) Bing
Ø Stranded wire: 1.25 mm · Cable length: 2200 mm · Ø nipple: 3 mm · Manufacturer: Made in Germany · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Nipple shape: Cylinder · Nipple length: 5 mm · Area of application: Standard · Number of components: 1 pcs
EUR 2.95
M6x10 hexagonal stainless steel screw
Drive: External hexagon · Total length: 14 mm · Width across flats: 10 mm · Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Surface: stainless · Number of components: 1 pcs · Screw head: Hexagon · Thread type: M6x1 (standard thread) · Shank: No · Strength class: A2-70 · Thread length: 10 mm
EUR 1.10



