
Exhaust bolt M10 x 80 mm for mounting the exhaust system on your Vespa P 80X, PX 80 Lusso, PX 100, P 125X, PX 125 Lusso, PX 125 MY, P 150X, P 150S, PX 150 MY, P 200E, PX 200 Lusso and T5.
Matching exhaust systems and other screws can be found in the accessories section.
Original Piaggio spare part number: 014691
| Material | Steel |
| Total length | 90.5 mm |
| Surface | galvanized (blue) |
| Thread type | M10x1.5 (standard thread) |
| Ø shaft | 10 mm |
| Screw head | Hexagon |
| Thread length | 23.5 mm |
| Drive | External hexagon |
| Shank | Yes |
| Shank length | 57 mm |
| Width across flats | 17 mm |
| Piaggio OEM number | 014691 |
| Vespa | Vespa PX, T5, Cosa - PX80 E Lusso · V8X1T · 1983 - 1993 Lusso / Arcobaleno , PX100E · VIX1T · Indien , P125X · VNX1T · 1977 - 1982 (PX alt) Aussenverschluss , P125X · VNX2T · 1981 - 1984 (PX alt) Innenverschluss , PX125 E · VNX2T · 1982 - 1993 / Lusso / Arcobaleno , PX125 · VNX2T · 1993 - 1996 Classic , PX125 · VNX2T · 1997 - 1999 (Disc) , T5 125 · VNX5T · 1985 - 1993 , PX125 · ZAPM471 · 2001 MY Katalysator (Millenium) , P150X · VLX1T · 1978 - 1993 , P150S · VBX1T · 1978 - 1990 , PX150 · ZAPM742 · 2001 MY Katalysator (Millenium) , P200E · VSX1T · 1977 - 1984 (Zündschloss Lenkkopf) , PX200 · VSX1T · 1984 - 1993 Lusso / Arcobaleno , PX200 · VSX1T · 1993 - 1996 Classic , PX200 · VSX1T · 1997 - 1999 (Disc) , P80X · V8X1T · alt (Zündschloss Lenkkopf) |
Accessories & related products
Explore categories from Mudguard
Moped fans also bought
BGM cable set "original" gray | Vespa PX Lusso
Color: gray · Ø Stranded wire: 0.75 mm · Ø Stranded wire: 1.2 mm · Ø Stranded wire: 1.5 mm · Ø Stranded wire: 1.9 mm · Ø Stranded wire: 3 mm · Total length: 715 mm · Total length: 925 mm · Total length: 1280 mm · Total length: 1695 mm · Total length: 1730 mm · Total length: 1905 mm · Nipple shape: Barrel (transverse) · Nipple shape: Cylinder · Nipple shape: Pears · Manufacturer: BGM · Quantity: 7 pcs · Outer shell length: 630 mm · Outer shell length: 665 mm · Outer shell length: 1130 mm · Outer shell length: 1565 mm · Outer shell length: 1575 mm · Outer shell length: 1650 mm
EUR 43.00
Lever bolt M5 | Vespa Largeframe, Smallframe
Total length: 26 mm · Thread length: 11 mm · Shank length: 8.25 mm · Ø shaft: 6.35 mm · Ø External head: 8.3 mm · Thread type: M5x0.8 (standard thread) · Drive: Cross recess · Piaggio OEM number: 008520 · Piaggio OEM number: 012136 · Piaggio OEM number: 150235
EUR 3.55



