
Black plastic headlight grille with curved front surface and rounded edges to match the headlight of your Piaggio Ciao PX or C24 moped / moped.
| Manufacturer | Made in Italy |
| Test mark | none |
| Material | Plastic |
| Color | black |
| Width | 130 mm |
| Depth | 35 mm |
| Height | 95 mm |
| Hole spacing | 105 mm |
| Piaggio | Ciao - PX , C24 |
Accessories & related products
Siem headlight gray | Piaggio Ciao PX, C24
Manufacturer: Siem · Color: gray · Material: Plastic · Housing material: Plastic · Area of application: Original · Height: 90 mm · Mounting type: Nuts & bolts · Bulb holder: P26s · Bulb holder: Soffit pear · Depth: 147 mm · Speedometer recording: 48 mm · Battery operated: No · Switch included: Yes · Width: 125 mm · Number of fixing points: 2 pcs · Piaggio OEM number: 584240, 188143, 242852
EUR 65.10
Explore categories from Headlights & indicators
Moped fans also bought
Bumm mirror round Inox
Manufacturer: Bumm · Color: Chrome · Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Material: Steel · Surface: chrome-plated · Clamping diameter: 22 mm · Ø mirror surface: 107 mm · Ø mirror rod: 8 mm · Test mark: none · Mirror rod length: 300 mm · Thread type: M8x1.25 (standard thread) · Thread size: M8 · Total length: 360 mm
EUR 34.30
Bumm mirror round Inox black
Mirror property: none · Manufacturer: Bumm · Color: black-matt · Material: Steel · Surface: varnished · Clamping diameter: 22 mm · Ø mirror surface: 98 mm · Ø mirror rod: 8 mm · Test mark: none · Mirror rod length: 300 mm · Thread type: M8x1.25 (standard thread) · Thread size: M8 · Total length: 350 mm
EUR 36.80




