
Original black front light made of plastic, suitable for your Pony Cross or GTX moped / moped.
You can use both conventional and LED bulbs with a P26s base in the front light. A 12V / 15W bulb is included in the scope of delivery.
The width of the fork mount is 132 mm.
You can find suitable replacement bulbs and alternative spotlights in the accessories section.
Original Pony spare part number: P8272
| Width | 158 mm |
| Manufacturer | Pony |
| Area of application | Standard |
| Color | black |
| Housing material | Plastic |
| Lens material | Plastic |
| Tension | 12 V |
| Performance | 15 W |
| Bulb holder | P26s |
| Height | 93 mm |
| Test mark | E2 |
| Depth | 87 mm |
| Mounting type | Screws |
| Speedometer recording | None |
| Number of fixing points | 2 pcs |
| Switch included | No |
| Battery operated | No |
| Thread size | M5 |
| Pony / Cilo (Beta 521 & 512) | Pony GTX 521 (frame) Pony Cross 521 (frame) |
Accessories & related products
swiing® revival screw set headlight galvanized | Pony GTX, Cross 521
Manufacturer: swiing® revival parts · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Drive: External hexagon · Screw head: Hexagon · Thread type: M6x1 (standard thread) · Number of components: 4 pcs · Width across flats: 10 mm
EUR 3.95
swiing® revival screw set headlight Inox | Pony GTX, Cross 521
Manufacturer: swiing® revival parts · Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Material: Steel · Surface: stainless · Drive: External hexagon · Screw head: Hexagon · Thread type: M6x1 (standard thread) · Number of components: 4 pcs · Width across flats: 10 mm
EUR 4.80
Explore categories from Headlights & indicators
Moped fans also bought
SIS Tuning Exhaust | Pony / Cilo Beta 521
Manufacturer: Made in Portugal · Color: Chrome · Color: black · Material: Steel · Surface: varnished · Ø outside: 60 mm · Ø Silencer: 60 mm · Total length: 780 mm · Ø Internal connection: 19 mm · Mounting type: Welded lug · Ø Flame tube outside: 22 mm · Exhaust type: Cigar · Number of fixing points: 2 pcs · Flame tube attachment: Flange
EUR 159.90
NGK B6ES spark plug long thread
Manufacturer: NGK · Candle designation: B6ES · Area of application: Original · Area of application: Standard · Candle thread type: long · Spark plug socket: M4 · Spark plug socket: SAE · Suppressed: No · Thread type: MF14x1.25 (fine pitch thread) · Width across flats: 21 mm
EUR 8.00
Rear light original | Pony GTX 521
Manufacturer: Pony · Material: Plastic · Color: black · Color: red · Tension: 12 V · Width: 130 mm · Bulb holder: BA15s · Bulb holder: BA9s · Height: 100 mm · Test mark: E9 · Depth: 150 mm · Mounting type: Nuts & bolts · Battery operated: No · Number of fixing points: 3 pcs · Brake light: Yes · Reflectors: Yes
EUR 79.90
Taillight original | Pony & Cilo Cross / Alpa Turbo (P8977)
Width: 130 mm · Manufacturer: Pony · Material: Plastic · Color: black · Color: red · Tension: 12 V · Bulb holder: BA15s · Bulb holder: BA9s · Height: 77 mm · Test mark: E9 · Depth: 72 mm · Mounting type: Screws · Battery operated: No · Number of fixing points: 2 pcs · Brake light: Yes · Reflectors: Yes
EUR 67.60







